با ما در تماس باشید: 02155775968 - 02155796248
با ظروف اضافه در آشپزخانه چه کنیم

با ظروف اضافه در آشپزخانه چه کنیم

 

ظروف از اصلی ترین لوازم در آشپزخانه و حتی خانه است. اگر ظروف نباشد ما نمی توانیم عذایی را سرو کنیم و به این ترتیب برای خوردن غذا نیاز به انواع ظروف در آشپزخانه داریم اما این ظروف به دسته های مختلفی تقسیم می شوند و هر کدام نیز جای مخصوصی را در آشپزخانه دارند. 
اما یک مشکل بزرگی که اغلب در آشپزخانه های کوچک با آن روبرو هستیم این است که فضای کافی برای نگهداری از ظروف خود نداریم از این رو ظروف همواره در بخش های مختلف خانه پخش می شوند و همین موضوع نیز سبب می شود که خانه و به خصوص آشپزخانه نا منظم دیده شود. 
اکنون تصمیم داریم که در دو بخش شما ایده هایی بدهیم که به ظروف تان نظم بدهید. 

لیوان ها 
لیوان ها بخشی از ظروف آشپزخانه هستند معمولاً فضا برای نگهداری لیوان کم می باشد به این دلیل که باید تعداد زیادی لیوان همواره در خانه است. حال باید با این لیوان ها در آشپزخانه چه کنیم. 
برای لیوان ها به شماا چند پیشنهاد داریم.
1_ می توانید در بخشی از دیوار های آشپزخانه و یا حتی در بخشی از خانه چوب های مناسبی را به دیوار بزنید و سپس لیوان های خود را در آن قرار دهید. به این ترتیب یک دیوار دکوراتیو را ایجاد کرده اید. لیوان ها برروی دیوار فضای کمتری را می گیرند. 

2_ برای دیوار ها بر روی کابینت ها یک جعبه های کوچک زیبا بسازید و لیوان ها را روی آن قرار دهید . برای این کار می توانید جعبه هایی را بسازید که با کابینت های شما همخوانی داشته باشد و انواع تزئینات را روی آنها انجام دهید و آن را گوشه ای کابینت بگذارید. جعبه ی لیوان ها فضای زیادی را نمی گیرد و این موضوع بسیار مهم است. 

3_ ایده ی بعدی که می توان داد این است که لیوان ها را از یک وسیله آویزان کنید. برای این کار می توانید از وسیله هایی که برای آویزان کردن لیوان ها است استفاده کنید و یا اینکه در بخشی از آشپزخانه یک چنین وسیله ای را ساخته و قرار دهید.

بشقاب ها
بشقاب ها برای سرو و خوردن غذا استفاده می شود .اما وقتی جایی برای قرار دادن آنها نباشد پس باید مکان دیگری رای آنها در نظر گرفت. از بهترین کارها این است که از دیوارها استفاده کنیم و آنها را به صورت عمودی در جعبه هایی قرار دهیم. 
همچنین می توانیم آنها را در جعبه هایی روی زمین و یا روی میز بگذارید.

ظروف سرو غذا 
ظروف سرو غذا که معمولاً بزرگ تر هستند بهتر است اگر جای کافی ندارند آن را در بوفه هایی در خانه قرار دهید. همچنین می توانید این ظروف را بر روی دیوار بگذارید اما این کار معمولاٌ فضای بیشتری را می گیرد. 
به طور کلی هیچوقت از کم بودن فضا برای ظروف خود نگران نباشید و سعی کنید از این فرصت برای خلاقیت و زیبا کردن خانه و آشپزخانه استفاده کنید.

 

 

 

به اشتراک گذاری این صفحه در شبکه های اجتماعی